Neden Koltuk Yıkama???

Gönderen:

neden koltuk yıkkamaNeden Koltuk Yıkama???
Koltuklar gerek ev gerek iş yerlerinizde çok sıklıkla kullanılan hemen hemen gün içerisinde en çok ihtiyaç duyduğumuz eşyalardandır. Gün içerisinde bu kadar çok kullanılan eşyalardan olan koltukların da kirlenmesi doğal olarak kaçınılmaz olmaktadır. Her ne kadar ev veya iş yerlerinizde koltuklarınızı siliyor veya başka yöntemlerle lekeleri yok etmeye çalışsanız da koltukların sadece dış yüzeyini temizlemiş olursunuz ve bununla birlikte sıradan temizlik maddeleri ve yapmış olduğunuz çitileme ise derinlemesine bir temizlik yapmadığı gibi koltuklarınızın kumaşını da yıpratmakta aşındırmaktadır. Bu ise koltuklarınızın ömrünü azaltmakta, kullanım süresini kısaltmaktadır.Koltuklarınızın ömrünün azalması demek bütçenizin zarar görmesi demektir. Çünkü koltuklar ciddi meblağlar gerektiren bir tutara sahiptir ve her zaman değiştirilen eşyalardan değildir ve uzun süre kullanılması gerekir. Bu nedenle koltuklarımızı yıkatırken profesyonel bir yardım almak gerekir. En önemlisi de sağlık açısından önem taşımaktadır.

Eğer profesyonel bir şekilde yıkamayı tercih etmezseniz ve sıradan temizlik maddeleri ile yıkar veya yıkatırsanız koltuklarınız sadece dış yüzey olarak temizlenmiş olur ve asıl temizlenmesi gereken mikrop ve bakterinin biriktiği kısımlar yani iç kısımlar temizlenmemiş olur. İyi temizlenemeyen iç kısımlarda biriken su profesyonel bir şekilde vakumlanmadığı zaman koltuğun iç kısımlarında bulunan su koltuğu çürütür ve çürüyen koltuklarınız bakteri üretir.

Hemen hemen her gün koltuklarınızın üzerinde vakit geçiren çocuklarınız ve siz ise sağlık açısından ciddi derecede tehlike altında kalmış olacaksınız. Özellikle de bağışıklık sistemi sizlerden daha güçsüz olan çocuklarınızın bakteriler karşısında direnci daha düşük olduğundan en çok onlar zarar görmektedir. Bir diğer açıdan bakacak olursak koltuklarınız profesyonel bir şekilde yıkanmaz veya bu sektörde yeterli derece de bilgiye sahip olmayan bir firma tarafından özensizce yıkanırsa koltuklarınızda hasar meydana gelmektedir.

Çünkü koltukların nasıl ki çeşitleri farklı ise yıkama yöntemleri de farklıdır. Her kumaşın farklı yıkama yöntemi vardır. Uygun su sıcaklığında antibakteriyel ilaçlarla kontrol arlında yıkanmalıdır. Aksi takdirde koltuklarda renk karışması, solma, aşınma, yıpranma gibi sorunlarla karşılaşırsınız. Sizlerin de takdir edeceği gibi hem sağlık hem hijyen hem de bütçeniz açısından profesyonel bir yardım almak şarttır. Sizler de % 100 garanti kapsamı altında kaliteli hizmet almak ve memnun kalmak istiyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz.

 

0

Hakkında Yazar:

  Related Posts
  • No related posts found.

Yorum Ekle